середа, 19 червня 2024 р.

Правила безпеки на літніх канікулах


Вправи для психічного здоровя, які ви можете робити разом із вашими дітьми

 Ми, батьки, прагнемо для своїх дітей найкращого, тому стежимо за їхнім фізичним здоров’ям, стараємося вчасно звертатися до лікаря, мотивуємо дитину займатися спортом, правильно харчуватися тощо.

Проте варто пам’ятати, що турбота про психічне здоров’я не менш важлива, особливо тепер, під час війни. Ось декілька вправ для психічного здоров’я, які ви можете робити разом зі своїми дітьми 🙌🏻
І нагадуємо вам, що стан дитини напряму залежить від самопочуття батьків. Тому якщо ви відчуваєте, що вам складно самостійно справлятись із важкими емоціями, наші психологи готові вам допомогти:
📞0800 210 106 (лінія безоплатної психологічної допомоги).
Або залишайте заявку в Telegram за номером: +38 099 198 57 95.
Telegram-бот для заявки: https://t.me/kidsMentalHelpBot




Корекційні ігри та вправи для дітей з ООП

 Корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами










Портфоліо дитини з ООП

 ✅ПОРТФОЛІО ДИТИНИ З ООП ✅

Портфоліо, як інноваційна форма оцінювання, з’явилося у світовому освітньому просторі у 90-х роках минулого століття, але й сьогодні воно заслуговує на увагу педагога, особливо під час роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тож пропонуємо рекомендації щодо створення портфоліо дитини з особливими освітніми потребами.


вівторок, 18 червня 2024 р.

Індивідуальна освітня траєкторія дитини з ООП

 Індивідуальна освітня траєкторія дитини з особливими освітніми потребами

  Індивідуальна освітня траєкторія — це персональний шлях розвитку здібностей, особистісних якостей і психічних процесів дитини.

В основі індивідуальної траєкторії лежить дитиноцентризм. Вона має на меті забезпечити максимально сприятливі умови для навчання й розвитку кожного учня.

В умовах війни індивідуальна освітня траєкторія набула нового значення — дедалі частіше школи застосовують індивідуальні освітні траєкторії для організації навчання учнів, які тимчасово проживають в іншій місцевості або за кордоном. Це дає змогу забезпечити гнучкість освітнього процесу, не вносячи кардинальних змін до навантаження вчителів.

ЧОМУ ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ АКТУАЛЬНА ПІД ЧАС ВІЙНИ?

У багатьох дітей немає можливості відвідувати школу разом з іншими учнями, іноді навіть у дистанційному режимі. Це спричинено, зокрема, тим, що діти перебувають у різних країнах в умовах тимчасового прихистку. Для більшості таких учнів можна застосувати термін “з особливими освітніми потребами” у широкому його розумінні.

Стратегічно важливо забезпечити для всіх дітей рівний доступ до освіти, налагодити якісний освітній процес, тому індивідуальні освітні траєкторії зараз набувають особливого значення.

Фото без опису

 

Засідання команд психолого-педагогічного супроводу

✍🏻30.05.2024 року відбулися завершальні засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

💡Під час засідання, команди підсумували результати навчально-виховної роботи за рік, а саме: було здійснено моніторинг виконання індивідуальних програм та визначення динаміки розвитку кожної дитини з ООП. 

🧩Батьки та залучені фахівці мали змогу ознайомитися з дитячими портфоліо.

🙋‍♀️Засідання пройшло продуктивно. Батьки поділились своїми очікуваннями, педагоги та спеціалісти надали цінні поради.















четвер, 22 лютого 2024 р.

Асистент вчителя Ольсєвіч Вікторія Валеріївна взяла участь у всеукраїнському конкурсі "Учитель року - 2024" в номінації "Образотворче мистецтво"

І знову вчителі  Лебединської міської територіальної громади – переможці всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2024»

Щороку однією з найбільш очікуваних і значущих подій для всіх освітян є всеукраїнський конкурс «Учитель року» – традиційне змагання з педагогічної майстерності. Конкурс завжди асоціюється з очікуванням нових відкриттів і вражень, цікавих і непересічних ідей, професійного ствердження.

Цьогоріч 97 учителів Сумської області змагалися за звання найкращого у своїх номінаціях, у фінал вийшли 18 найсильніших, серед них – представники Лебединської територіальної громади, троє креативних педагогів: Вікторія  Ольсєвіч (Лебединський ЗЗСО І-ІІІ ст. №3), Сніжана Лисак (Лебединський ЗЗСО І-ІІІ ст. №5) в номінації «Образотворче мистецтво» та Денис Фролов (Лебединський ЗЗСО І-ІІІ ст. №5) в номінації «Географія». Слід відмітити, що команда переможців стала найчисельнішою після міста Суми.

Фіналісткою конкурсу стали: Ольсєвіч Вікторія Валеріївна, учитель образотворчого мистецтва Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 Лебединської міської ради Сумської області 

Пишаємось тим, що Ольсєвіч Вікторія Валеріївна є також асистентом вчителя в інклюзивному класі і входить до методичного об'єднання асистентів вчителів. Бажаємо подальших перемог та професійного зростання.



четвер, 18 січня 2024 р.

Засідання команд психолого-педагогічного супроводу


Для навчання кожного учня з особливими освітніми потребами працює команда🤝 фахівців і координація їхньої роботи важлива для досягнення позитивного результату.☝️

Саме тому 09.01.2024 року було проведено засідання команд психолого-педагогічного супроводу в Лебединському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів N3 із залученням фахівця (консультанта) КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Лебединської міської ради та батьків.✍️

📚Учасники зустрічі обговорили динаміку розвитку дітей та виконання індивідуальної програми розвитку за І семестр 2023/2024 навчального року.

Працюємо далі💪





Методичний марафон "Зростання професіоналізму вчителя в системі компетентнісного навчання"


Зимові  канікули - це час, коли учні мають можливість відпочити та відновити сили після  навчального семестру. Проте для вчителів це час активної методичної роботи, спрямованої на вдосконалення власного професійного рівня та підвищення якості навчання.

По-перше, вчителі нашого закладу  використовують цей період для самоосвіти та оновлення своїх знань. Традиційно  проходять онлайн-курси, відвідують вебінари тощо. 

Другим важливим аспектом є обмін досвідом між колегами. Протягом канікул було проведено методичний марафон "Зростання професіоналізму вчителя в системі компетентнісного навчання". На методичному марафоні виступила голова методичного об'єднання асистентів вчителів Павленко Ю.В., яка провела майстер-клас "Арт-терапія у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами". Вона висвітлила основні арт-терапевтичні технології в умовах інклюзивного освітнього середовища, їхню мету та завдання, основні проблеми, переваги арт-терапії та розглянула особливості застосування ізотерапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Практичним завданням було намалювати на акварельному листочку новорічну кульку чи ялинку методом "Акварель по вологому".

















вівторок, 2 січня 2024 р.

 

Інклюзивне навчання у школі: посібник для директорів закладів освіти

Посібник «Впроваджуємо інклюзію у закладі освіти»
Аби допомогти керівникам шкіл у творенні якісного інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами, Державна служба якості освіти у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) розробили посібник «Впроваджуємо інклюзію у закладі освіти»👉 https://sqe.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/Inclusion_zaklad_osvity_SQE-SURGe_2023.pdf

У посібнику директори шкіл та освітяни знайдуть покрокові інструкції з відкриття інклюзивних класів та забезпечення всієї системи управлінських рішень для організації та впровадження інклюзивного навчання. У ньому є відповіді на основні питання щодо забезпечення якості інклюзивного навчання, а також рекомендації щодо того, як керівнику та колективу школи зробити заклад комфортним і відкритим для кожного і кожної.

Посібник складається з п’яти розділів:

  1. Розвиваємо інклюзивне освітнє середовище.
  2. Організовуємо та впроваджуємо інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами.
  3. Розробляємо індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами.
  4. Шукаємо ресурси для якісного інклюзивного навчання в закладі освіти.
  5. Моніторинг якості інклюзивного навчання як складова внутрішньої системи забезпечення якості освіти.


Правила безпеки на літніх канікулах

Відео:  Правила безпеки на літніх канікулах 2024